Jakie kwiaty zebrać w bukiet na rocznicę ślubu?

Dzień ślubu jest długo oczekiwaną chwilą, która jednak szybko przemija i zaczyna się szara rzeczywistość. A może nie dla wszystkich taka szara? Jest wiele małżeństw, które żywią do siebie gorące uczucia do końca swoich dni, i każdą rocznicę ślubu celebrują w wyjątkowy uroczysty sposób. Gdy mija kolejny rok wspólnego pożycia małżeńskiego, wdzięczny mąż obdarowuje żonę pięknymi kwiatami, najczęściej bukiet na rocznicę ślubu jest okazały i ułożony z najpiękniejszych kwiatów. Często mąż stara się stanąć na wysokości zadania i wręcza żonie jej ulubione kwiaty i jeszcze w ulubionym kolorze.

Osoby, które otrzymały zaproszenie na rocznicę ślubu rodziców, dzieci lub znajomych, często wybierają, bukiet składający się z różnorodnych kwiatów. W tym wyjątkowym dniu ważne jest, aby wiedzieć, jakie są rocznice, a także, jakie kwiaty są najodpowiedniejsze. W zależności od tego, ile lat minęło od ślubu, można wręczyć bukiet konkretnych rodzajów kwiatów, które są odpowiednie na określoną datę. Ale można podarować pani domu każdy gatunek świeżych i pachnących kwiatów w rocznicę ślubu i na pewno będzie zachwycona.

Kiedyś mężczyźni, aby obdarować panie swoje go serca osobiście zbierali kwiaty z ogrodów, pół i łąk, ale teraz najłatwiej jest wybrać kwiaty, które są już zebrane i zapakowane. Warto podejść do tej uroczystości z większą dokładnością i polegać na doświadczeniu i talencie florystów w kwiaciarni.

Jakie kwiaty zebrać w bukiet na rocznicę ślubu?

Wykwintne kwiatostany róż zawsze idealnie nadają się do bukietów. Na dzień dzisiejszy możliwe jest ułożenie najpiękniejszego bukietu zawierającego wszystkie kolory tęczy. Róże opowiadają o pragnieniu pomyślności, o uwielbieniu dla żony i podarowane w każdą rocznicę ślubu wzbudzą jej wzruszenie i radość.

Konwalie są kwiatami, które nazywane są „schodami do raju”. Delikatny zapach i białe dzwonki będą przekazywać życzenia piękna i podążać za losem, posłuszeństwo żony wobec męża i odpowiedzialność męża za przyszłość małżonka. Takie kwiaty na rocznicę ślubu powinny być wręczane młodym małżonkom.

Narcyz, obecny w kompozycji kwiatowej, powie o życzeniach niezakłóconego szczęścia rodzinnego i harmonii między małżonkami, może być podarowany przez męża lub gości przybyłych na uroczystość.

Prezent z kwiatów, w którym znajdują się lilie, będzie symbolizował uznanie, które goście okazują małżonkom, więc kompozycja na rocznicę ślubu pełna wonnych i niezwykle urokliwych lilii będzie bardzo odpowiednia a może i oczekiwana.

Chryzantemy są kwiatami żałobnymi w Polsce i całej Europie, a symbolizują szacunek i wierność, więc wydawałoby się, że pasują do świętowania długiego pożycia małżeńskiego.

Tulipany to posłańcy wiosny, symbole najlepszych życzeń i szczęścia, często wykorzystywane w bukiecie na rocznicę ślubu osób bliskich.

Storczyki można spotkać w wykwintnych bukietach, ponieważ są symbolem miłości i bliskości. Dlatego te kwiaty mogą być podarowane tylko najbliższej kobiecie, będą wspaniałym prezentem męża dla żony w dzień rocznicy ślubu, bez względu czy to będzie pierwsza czy 50.

Gerbery symbolizują sukces, radość i życzenia dobrego zdrowia dla męża i żony w ich kolejną rocznicę ślubu, goście chętnie zamawiają w kwiaciarni kompozycję z ich udziałem.

Szeroka gama motywów kwiatowych na rocznicę ślubu otwiera szerokie horyzonty na tworzenie bukietów. Klasyczne kwiaty w doniczce będą również wyglądać właściwie, wystarczy udekorować doniczkę złotą lub srebrną bibułą i prezent jest gotowy.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-rocznice-c-18.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *